Ülfet / Beşler Gıda

Ana Sayfa / REFERANSLARIMIZ

|  | 

Beşler Gıda ve Kimya  A.Ş  1992 yılında Gaziantep'te Beşler  Grup firmalarının ürünleri olan buğday unu,makarna ve her türlü bakliyat  ürünlerinin pazarlama ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Firmamız Temmuz 2004'te NİZİP/GAZİANTEP'te  1995 yılında kurulan ve ülkemiz ekonomisine  yıllarca büyük katkıda bulunan Ülfet Gıda,Yağ ve Sabun tesislerini sarın alarak  ürün çeşitliliğini daha da zenginleştirilmiştir.Ülfet Tesislerini  ;zeytinyağı,  rafine zeytinyağı , ayçiçek  yağı,mısır yağı ,kanola yağı,pamuk yağı,siyah salamura zeytin,üzüm suyu,sabun  ve deterjan üretmini gerçeklştirecek kapasiteye sahiptir.

Ülfet tesislerinde en son teknolojiye göre yürütülen  yenileme çalışmalarının ardından,günlük 40 ton olan ham yağ rafine kapasitesi  320 tona çıkarılmıştır.

İtalya'nın  satın  alınan ekstraksiyon hattı ile zeytinyağı üretim kapasitesi %100  arttırılmıştır.Şu anda,zeytinyağı üretim kapasitesi ,zeytin sezonunda günlük 70  tondur.Zeytinden yağ  ekstraksiyon  çıkarmada kullanılan metod,özel soğuk damıtma sistemi olarak bilinen Sineleo  Metodu'dur.